fbpx

Kľúčové technológie SUBARU

S vozidlami Subaru sa už neodmysliteľne spájajú naše kľúčové technológie. Vďaka nim si môžu vodiči vo vozidlách Subaru vychutnať pocit, aký inde nenájdu. Tieto kľúčové technológie umožňujú vozidlám Subaru dosahovať tradične vysoký štandard, pokiaľ ide o výkon, komfort, bezpečnosť a spoľahlivosť. Zároveň prispievajú k pôžitku z jazdy a pocitu istoty pre všetkých cestujúcich.

Prečo SUBARU Boxer?

Symmetrical AWD od Subaru distribuuje výkon na všetky kolesá a zaisťuje tak lepšiu trakciu na mokrej a klzkej vozovke. Tento systém je umiestnený v horizontálne symetrickej rovine a má dobre vyvážený dizajn s nízkym ťažiskom pre stabilnejšiu a bezpečnejšiu jazdu.

V motore typu BOXER s horizontálnymi protibežnými piestami, sa piesty pohybujú oproti sebe vo vodorovnom smere. Spoločnosť Subaru je motorom SUBARU BOXER verná už vyše 50 rokov pre množstvo výhod, ktoré majú oproti iným typom motorov. Tieto motory sú základom dlhej životnosti a spoľahlivosti vozidiel Subaru.

Čím je jedinečný?

Na rozdiel od tradičných konfigurácií motora „v rade“ alebo „typu V“ sa protichodné pohyby piestov vo svojej podstate navzájom pôsobia proti sebe, čo prirodzene pomáha znižovať vibrácie bez potreby vyvažovačov, čo zvyšuje váhu a zložitosť.

Prečo Lineartronic (CVT)?

Plynulá prevodovka Subaru Lineartronic (CVT) má dve nastaviteľné remenice s reťazovým článkom pre plynulý prevodový pomer. Táto vlastnosť zaisťuje hladký a pohodlný zážitok z jazdy s optimálnym výkonom pri akejkoľvek rýchlosti pre lepšiu účinnosť paliva.

Duálny X-MODE

Odomknite skutočný jazdný potenciál úplne nového modelu Outback pomocou dvojfunkčného režimu X-MODE. Pohodlne prepínajte medzi režimami [SNOW / DIRT] alebo [D.SNOW / MUD] pomocou 11,6-palcového dotykového displeja, aby vyhovoval stavu vozovky.

Inteligentný pohon Subaru (SI-DRIVE)

SI-DRIVE vám umožní jazdiť v akejkoľvek scéne, ako chcete, kedykoľvek chcete. Stlačením spínača na volante sa výkonové charakteristiky motora prepínajú medzi režimami I (inteligentný) a S (šport).

Prstencový vystužený rám

Chráni priestor kabíny pomocou konštrukčne prepracovaných vysokopevnostných oceľových panelov pre lepšiu absorpciu nárazovej energie zo všetkých smerov. Nová celá vnútorná konštrukcia rámu, v ktorej je celá kostra karoséria bezpečne namontovaná pred privarením vonkajších panelov, poskytuje vylepšenú stabilitu a jazdný komfort. 

Väčšia stabilita

Nízko položené ťažisko a plochá konštrukcia motora SUBARU BOXER vytvárajú lepšie predpoklady pre bočnú stabilitu vozidla než iné typy motorov.

Prirodzene vyvážená konštrukcia

Plochá konštrukcia motora je prirodzene tuhá a vyvážená, vďaka čomu vzniká menej vibrácií než pri iných typoch motorov.

Symetrický pohon všetkých kolies

Symetrický pohon všetkých kolies Subaru AWD prenáša hnaciu silu na všetky kolesá, čo zaručuje lepšiu trakciu na mokrých a šmykľavých cestách. Tento systém, usporiadaný symetricky vo vodorovnej rovine, je výborne vyvážený a má nízko položené ťažisko, čo zvyšuje stabilitu a bezpečnosť.

Globálna platforma SUBARU

Platforma SGP prináša všestrannú bezpečnosť a jazdné výkony, ktoré sú jedinečné pre značku Subaru. Výsledkom je priestranné, pohodlné vozidlo, s ktorým je radosť jazdiť. Vďaka tuhšej karosérii sa znížili nepríjemné vibrácie a hluk. Optimalizovaná ucelená konštrukcia vnútorného rámu, živicové výstuhy priečnej konštrukcie dverí batožinového priestoru a ďalšie prvky prispeli okrem iného k vyššej torznej tuhosti.

Viac zábavy pri šoférovaní

Vďaka citlivejšie reagujúcemu podvozku vozidlo presne plní pokyny, ktoré mu vodič dáva prostredníctvom volantu. To navyše uľahčuje núdzové vyhýbacie manévre. Vo výsledku to prináša vyššiu bezpečnosť a viac zábavy za volantom aj na dlhých cestách. Aj napriek veľkej svetlej výške podvozka, ktorú mu dodáva všestrannosť, dokáže SUBARU Outback zdolávať zákruty ako klasický cestný automobil.

Jazdný komfort

Vylepšenia v oblasti tuhosti podvozka a systému zavesenia kolies a stabilizátorov priniesli lepšie tlmenie otrasov z vozovky a filtrovanie nerovností, čo znamená vyšší komfort a menšiu únavu na dlhých cestách.

Komfortný interiér

Vďaka minimalizovaniu nepríjemných vibrácií a hluku si môžu jazdu rovnako vychutnať všetci cestujúci. Vylepšenia v zavesení kolies a vysoká tuhosť podvozka sú zárukou komfortného interiéru.