fbpx

Prvé čisto elektrické SUV od SUBARU

2022

Solterra je prvý model postavený na platforme e-SGP (e-Subaru Global Platform) navrhnutou špeciálne pre elektromobily, na ktorých vývoji spoločnými silami pracovali automobilky Subaru a Toyota. Nové SUV sa veľkostou zaradí do segmentu C.

Nanovo vyvinutá platforma umožňuje široko kombinovať multiplikačné moduly a časti vozidla a efektívne tak stavať rôzne typy elektrických áut. Subaru si dalo za cieľ dodať novému modelu maximálnu úroveň pasívnej bezpečnosti a jazdnej stability, čo sú zásadné vlastnosti všetkých modelov Subaru bez ohľadu na typ pohonu. Široká kooperácia s Toyotou zahrňovala produktové plánovánie ako aj návrh dizajnu a pohonu, pričom obe spoločnosti využily svoje silné stránky – v prípade Subaru ide predovšetkým o dlhoročné skúsenosti s pohonom všetkých kolies, v prípade Toyoty o rozsiahle know-how v oblasti elektrifikácie.

Meno Solterra vzniklo spojením slov Sol a Terra, latinských názvov Slnko a Zem. Symbolizuje spojenie človeka s prírodou a zároveň cieľ vytvorit plnohodnotné SUV od Subaru schopnéj jazdy v teréne. Solterra sa ako globálny model začne predávať v Európe, Amerike, Kanade, Japonsku, Číne už od polovici budúceúho roka.

Solterra je prvé ELEKTRICKÉ SUV od SUBARU ktoré zdolá akýkoľvek terén za každého počasia. Štandardný symetrický pohon všetkých kolies a dostatočná svetlá výška predurčujú Sollteru pre všetky vaše dobrodružstvá.

Elektromobil s istotou, že ste v bezpečí Subaru. Od značky, ktorá má 96% svojich predaných vozidel za posledných 10 rokov stále na cestách aj dnes.

Naše doposiaľ technologicky najvyspelejšie Subaru. Solterra je tichá, priestorná a bohato vybavená každou užitočnou technológiou, ktorú pri moderných SUV potrebujete.

Je skvelý pocit, keď môžete preskúmávať prírodu bez toho aby ste zanechali negatívnu uhlíkovú stopu. Všetci chceme urobiť to najlepšie pre prírodu a pre tých, ktorých milujeme. Ako skutočné vozidlo s nulovými emisiami vám Subaru Solterra umožní oboje.