fbpx

PAV – Ostrá Lúka 2021

21. ročník pretekov automobilov do vrchu na Ostrej Lúke sa uskutoční 07. – 09. mája 2021

V dôsledku šírenia ochorenia COVID-19 je potrebné, aby každý účastník vypísal a podpísal čestné vyhlásenie o neexistencii príznakov infekčného ochorenia. Pre rýchlejšiu administráciu a efektívnejšie fungovanie podujatia Vás preto prosíme, aby ste si vytlačili formulár nižšie a vypísali potrebné skutočnosti. Neskôr tento vypísaný a podpísaný formulár odovzdajte do rúk organizátorov spolu s predložením negatívneho testu na COVI-19, potvrdením o očkovaní, potvrdením o prekonaní COVID-19 alebo potvrdením o výnimke z testovania. 

Ďakujeme za porozumenie

Naši partneri podujatia:

UPOZORNENIE: Každý účastník podujatia sa musí preukázať negatívnym testom na ochorenie COVID-19 nie starším ako JEDEN DEŇ (tzn. zo dňa 06.05.2021 – štvrtok)

Harmonogram podujatia:

Tlačové správy

28. 04. 2021 – Zoznam prihlásených na PROFIN CAR Ostrá Lúka 2021 sa postupne zapĺňa

Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2021 majú za sebou po Slovakia Ringu a Šternberku dva pretekárske víkendy. Teraz sa pretekárske oči zameriavajú na podujatie neďaleko Zvolena.

PROFIN CAR Ostrá Lúka 2021 sa bude konať v dňoch 8.- 9.mája 2021. Ako sme už písali v predchádzajúcej správe, udeje sa tak pre Ostrú Lúku v trochu netradičnom termíne. Napriek tomu sa zoznam prihlásených postupne zapĺňa a dnes v ňom figuruje viac ako tridsať jazdcov a to nielen zo Slovenska, ale aj susednej Českej republiky. O tom, že tohtoročná Ostrá Lúka bude mať naozaj štartové pole veľmi rozmanité a chýbať nebudú ani zaujímavé mená dokazuje fakt, že k dnešnému dňu v zozname prihlásených nechýba legenda slovenského motoristického športu Igor Drotár, ale ani úradujúci majster Slovenska z minulého roku Martin Juhás. Bonbónikom určite bude aj premiérový štart Mareka Rybníčka s vozidlom KTM X – BOW – GTX, či domáci matadori Martin Matuška s formulou, ale aj bratia Beníkovci na svojich nádherných historických vozidlách.

Jedno je isté. Prihlásených určite ešte v najbližších dňoch pribudne množstvo, ale radi by sme všetkých potencionálnym záujemcom o štart pripomenuli, že ukončenie prihlasovania na PROFIN CAR Ostrá Lúka 2021 končí dňa 3.5.2021 presne o polnoci. Zoznam prihlásených, ako aj prihlášku na podujatie, nájdete na web stránke http://www.sams-asn.sk/prihlaska3.php. Zvláštne ustanovenia k podujatiu sú zverejnené na web stránke Slovenskej asociácie motoristického športu, konkrétne na http://sams-asn.sk/pdf/dok003250.pdf.

Podujatie PROFIN CAR Ostrá Lúka 2021 je plánované v dňoch 7. – 9.5.2021 na trati medzi Budčou a Ostrou Lúkou, pričom jej dĺžka je 2650 metrov. O tom, či sa podujatia budú, alebo nebudú, môcť zúčastniť aj diváci, o tom vás budeme priebežne informovať. Zatiaľ je jasné jedno, že podujatie PROFIN CAR Ostrá Lúka 2021 sa bude konať podľa aktuálnych proti pandemických opatrení a za sprísnených hygienických a bezpečnostných predpisov.

Miro Majláth
tlačový tajomník
PROFIN CAR Ostrá Lúka 2021

12. 04. 2021 – PROFIN CAR Ostrá Lúka s novým organizátorom, ale aj množstvom noviniek

Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2021 hlásia ďalšiu novinku. Tou je podujatie PROFIN CAR Ostrá Lúka, ktoré má v tomto roku nového organizátora.

V posledných rokoch sme si zvykli na to, že preteky automobilov do vrchu na Ostrej Lúke pri Zvolene ukončovali slovenský kopcový šampionát. V tomto roku bude však všetko inak. V prvom rade sa termín konania presúva zo septembra na začiatok mája. V druhom rade treba podotknúť, že tretie kolo Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2021 pripravuje nový organizátor. To však nie sú jediné novinky, ktoré tohtoročná Ostrá Lúka prinesie.

Poďme však pekne po poriadku. Spomínali sme nového organizátora. Ten vzišiel z dohody medzi Zoltánom Kladivíkom a Romanom „Pagim“ Pagáčom, pričom podujatie dostalo názov po predajni vozidiel Subaru v Prievidzi, ktorá patrí spomínanému Zolovi Kladivíkovi. Ten nie je na Ostrej Lúke neznámou osobou, keďže sme ho na podujatí mali možnosť stretnúť veľakrát aj v minulosti. Rovnako asi netreba predstavovať ani Romana Pagáča, ktorého celá rodina automobilových športovcov pozná pod prezývkou Pagi, pričom okolo motoristického športu pracuje už viac ako dvadsať rokov.

„So Zolom sa poznám dlhé roky. Pri jednej debate prišla aj reč na preteky automobilov do vrchu na Ostrej Lúke a budúcnosti tohto podujatia. Slovo dalo slovo a dohoda o spolupráci bola na svete. Toto podujatie navyše chceme ozvláštniť aj niektorými „novinkami“. Malo by ich byť viac, ale jednou, ktorú už teraz môžem predstaviť je takzvaná „spanilá jazda“. V rámci nej budú mať možnosť všetci účastníci spropagovať aj svojich osobných partnerov, keď sa celý pelotón pretekárskych vozidiel bude presúvať medzi Ostrou Lúkou a Zvolenom. Tu na námestí, ak to dovolí aktuálna pandemická situácia by sme chceli usporiadať aj autogramiádu. Či sa podarí autogramiádu usporiadať je síce ešte vo hviezdach, ale „spanilá jazda“ sa určite konať bude. To vieme už dnes potvrdiť. Ako som spomínal, noviniek na Ostrej Lúke by malo byť viacero, pričom odhaľovať ich budeme postupne. Podstatné je, že dnes 12.4.2021 boli zverejnené Zvláštne ustanovenia k podujatiu (nájdete ich na stránke http://sams-asn.sk/pdf/dok003245.pdf) a zároveň bolo spustené aj prihlasovanie súťažiacich (http://www.sams-asn.sk/prihlaska3.php). Verím, že všetkých priaznivcov automobilového športu tieto informácie potešili,“ vysvetlil Roman „Pagi“ Pagáč.

Podujatie PROFIN CAR Ostrá Lúka 2021 bude organizované v spolupráci s organizátorom pretekov na Jankovom vŕšku, ktorý má so zabezpečením obdobných podujatí dlhoročné skúsenosti. To, či sa bude konať podujatie PROFIN CAR Ostrá Lúka 2021 s účasťou, alebo bez účasti divákov je ešte veľmi otázne. Odpoveď na túto otázku by nám malo dať postupné uvoľňovanie proti pandemických opatrení, ktoré nariaďuje Vláda SR a ÚVZ SR.

Samozrejme o všetkých novinkách vás budeme opäť informovať.

Miro Majláth
tlačový tajomník
PROFIN CAR Ostrá Lúka 2021