fbpx

aktualizované 02.09.2021

Subaru Europe, európska dcérska spoločnosť Subaru Corporation oznámila, že spustila webovú stránku s upútavkami pred globálnym predstavením prvého úplne nového elektrického SUV Subaru.

Úplne elektrické Subaru triedy SUV s názvom SOLTERRA bude prvým modelom spoločnosti postaveným na globálnej platforme e-Subaru a jeho uvedenie na svetové trhy je naplánované na budúci rok.

Ďalšie aktualizácie nájdete na stránke https://www.subaru-global.com/solterra/en/.

Nové elektrické SUV od SUBARU ponesie názov „SOLTERRA“

Prvý globálny elektromobil tejto značky chce existovať v symbióze s prírodou—

  • Batériové elektrické SUV, ktoré SUBARU vyvíja spoločne s Toyota Motor Corporation.
  • Postavené na globálnej platforme e-SUBARU pre elektrické vozidlá, vyvinutej v spolupráci so spoločnosťou Toyota.
  • Spustenie predaja na viacerých trhoch vrátane Japonska, Spojených štátov, Kanady, Európy a Číny je naplánované na polovicu roka 2022.

Tokio 11. mája 2021 – Spoločnosť SUBARU Corporation dnes oznámila, nové globálne batériové elektrické SUV značky Subaru ponesie názov „SOLTERRA“. Spustenie predaja je naplánované na rok  2022.

„SOLTERRA“ je nové čisto elektrické SUV nižšej strednej triedy a pôjde o prvé vozidlo značky Subaru postavené na globálnej platforme e-Subaru špeciálne určenej pre batériové elektrické vozidlá (BEV).

Globálna platforma e-Subaru, ktorú spoločne vyvinuli automobilky Subaru a Toyota, umožňuje efektívne zavádzanie rôznych typov elektromobilov, a to kombinovaním viacerých modulov a komponentov, ako prednej, strednej a zadnej časti vozidla. Obe spoločnosti spojili svoje poznatky, aby vytvorili úplne novú platformu.Cieľom automobilky Subaru pritom bolo preniesť aj do tejto špeciálnej platformy pre vozidlá BEV špičkovú úroveň pasívnej bezpečnosti a stability vozidla, o ktoré sa Subaru neustále usiluje.

Predmetom spoločného vývoja automobiliek Subaru a Toyota bola nielen spomínaná platforma, ale aj samotné SUV „SOLTERRA“. Vzájomná spolupráca zahŕňala širokú škálu oblastí vrátane produktového plánovania, dizajnu, či hodnotenia výkonnosti. Počas tohto vývoja obe spoločnosti navzájom spojili svoje silné stránky, napríklad dlhoročnú technológiu pohonu všetkých kolies z dielne Subaru a výnimočnú technológiu elektrifikácie vozidiel od Toyoty, aby vytvorili nové SUV s vlastnosťami, aké môže ponúknuť len čistý elektromobil.

Názov „SOLTERRA“ vznikol spojením latinských slov „SOL“ a „TERRA“, ktoré znamenajú „slnko“ a „zem“. Spoločnosť Subaru dala elektromobilu tento názov na znak úcty k matke prírode a s cieľom ďalej zlepšovať spôsob spolunažívania s ňou, spoločne s našimi zákazníkmi. Zároveň predstavuje naše odhodlanie preniesť tradičné všestranné schopnosti vozidiel SUV značky Subaru aj do elektrického vozidla.

„SOLTERRA“ doplní modelový rad vozidiel SUV značky SUBARU – ASCENT, OUTBACK, FORESTER a SUBARU XV – a začne sa predávať v polovici roka 2022 na viacerých trhoch vrátane Japonska, Spojených štátov, Kanady, Európy a Číny.