fbpx

NOVINKY v modeli Outback 2021

 

Objem batožinového priestoru:

561 l/1 750 l

Minimálna svetlá výška:

213 mm

Maximálny výkon:

124 kW/169 PS

Objem valcov:

2 498 cm3

Exteriér

Vlajkový model značky SUBARU vyjadruje svoju konštrukčnú koncepciu “Active x Tough”, prostredníctvom dynamickej siluety a línie okien a pomocou jednoty, hĺbky a sily, ktoré vyžarujú od lemov okien nadol. Vysokokvalitný dizajn vlajkového modelu, ktorý je tvarovaný tak, aby poskytoval pocit húževnatosti, sktorým sa s pokojom v duši dostanete kamkoľvek.

Ostré línie okolo okien dverí a lisované línie na paneloch dverí prispievajú k dynamickejšiemu vzhľadu.
Mohutný objem od panelov dverí po čelnú partiu, konštrukcia zadnej časti so zvýšeným vrcholom a veľké oblúky blatníkov demonštrujú odolnosť vozidla.
Trojrozmerná karoséria s obložením, ktoré je navrhnuté tak, aby dokonale ladilo s jej tvarom a vynikla tým jej robustnosť.
Veľký ochranný kryt nárazníka a chrómovaná obruba hmlových svetiel sú prejavom sily a vyššej triedy.
Z kombinácie čierneho laku a chrómovaných prvkov na prednej maske chladiča vyžaruje sila a dizajn vyššej triedy.
Ostrejšie pôsobiaci pohľad zozadu. Zadné združené svetlá boli spracované viac trojrozmerne, aby pri pohľade zozadu poskytovali dojem spoľahlivosti a špičkovej ostrosti.
Predné svetlomety s ostrým výrazom majú LED diódy zahnuté do tvaru písmena C.
Vonkajšie spätné zrkadlá sú jednoduché a prehľadné. Sú integrované s ozdobnou lištou okna.
18-palcové kolesá vyzerajú väčšie a podčiarkujú robustný vzhľad (strojovo obrobené tmavá metalíza a tmavosivá metalíza*).

*záleží od typu výbavy

Strešné lyžiny s jedinečným dizajnom sú vyjadrením funkčnosti.
Strešná anténa v tvare žraločej plutvy spolu so zadným strešným spojlerom pridávajú na dojme robustnosti.

INTERIÉR

Spojenie inovačných funkcií a vysokej kvality poskytuje zákazníkom osobný a pohodlný priestor. Menej často používané hardvérové spínače splynuli s rozhraním 11,6-palcovej dotykovej obrazovky, čo prispelo ku kultivovanejšiemu vzhľadu prístrojového panela. Rozšírené čelné sklo a dlhá línia, ktorá sa tiahne od stredu prístrojovej dosky k výplniam dverí, vytvárajú v hornej časti atmosféru veľkorysého priestoru.

Použitie farby sedadla v strednej časti prístrojovej dosky rovnako prispieva kpocitu priestrannosti.
Dizajn interiéru získal dojem robustnosti podobne ako spodná časť exteriéru, čím sa vyjadruje jedinečný pocit istoty v znamení značky SUBARU.
Kompletne prepracovaný informačno-zábavný systém novej generácie ponúka vodičom neustále pripojenie akontakt so svetom aj na cestách.
Slonovinová koža NAPPA*
Čierna koža NAPPA*
Svetlohnedá koža NAPPA*
Tmavosivá – sedadlá čalúnené vodeodolným polyuretánom
*Sedadlá čalúnené kožou Nappa:Sedadlá čalúnené kožou Nappa sa často používajú v automobiloch prémiových značiek, pričom poskytujú pocit luxusu a kvality.

Taktiež dostupná aj čierná látka.

Funkcie vykurovania pre pohodlnú jazdu v chladnom počasí zahŕňajú spínač vyhrievania volantu na dosah ruky, aby bolo štartovanie v chladnom počasí pohodlnejšie.
Vyhrievaná plocha zadných sedadiel sa rozšírila aj na úroveň pliec. Predné aj zadné sedadlá majú tri nastavenia teploty, pričom teplotu predných sedadiel možno nastaviť pomocou stredového displeja.
Začlenením motorčeka elektricky otváraných dverí batožinového priestoru do vzpier, ktoré tieto dvere podopierajú, sa zväčšil otvor batožinového priestoru, vďaka čomu sa uľahčilo nakladanie a vykladanie nákladu.
Elektricky ovládané dvere batožinového priestoru umožňujú pohodlné otvorenie aj pri nestabilnom postoji, dokonca aj keď máte plné ruky. Stačí sa lakťom dotknúť loga Subaru.
Ďalšie zväčšenie batožinového priestoru, vďaka ktorému môžete aj s piatimi pasažiermi v aute prepravovať dlhé predmety a ešte vám ostane miesto.
Vo všetkých štyroch rohoch batožinového priestoru sú pripravené háky na zachytenie nákladu.

Bezpečnosť

Prvky ako vynikajúca viditeľnosť asedadlá, ktoré predchádzajú únave vodiča, sa starajú o zachovanie primárnej bezpečnosti. Kombinácia globálnej platformy Subaru a nového konštrukčného rámu poskytuje zvýšenú ochranu cestujúcich zo všetkých strán.

Karosárska konštrukcia bola optimalizovaná apanely zvysokopevnej ocele boli dokonale usporiadané tak, aby ešte viac chránili cestujúcich prostredníctvom zvýšenia úrovne protikolíznej bezpečnosti vo všetkých ohľadoch, či už pri zrážke spredu, zboku alebo zozadu.
Zaviedol sa airbag sedacej časti sedadla, ktorý podporuje optimálne zadržanie spolujazdca bezpečnostným pásom jeho sedadla a zabraňuje zraneniu nôh. Navyše dôjde k zdvihnutiu nôh, aby sa obmedzil rozsah pohybu dopredu a znížilo riziko zranenia nôh.
eCall je bezplatný systém reakcie na núdzové situácie. V prípade nehody alebo inej núdzovej udalosti systém automaticky nadviaže kontakt s telefonickým centrom, aj keď vodič nie je schopný uskutočniť hovor.
Zdokonalil sa výkon detekcie vďaka výraznému rozšíreniu uhla pohľadu a výkonnejšiemu softvéru. Nová konštrukcia zabraňuje používateľom náhodne sa dotknúť objektívu. Vďaka elektrickému posilňovaču bŕzd sa zlepšila odozva bŕzd a znížila sa vážnosť poškodenia, a to aj v prípade, keď brzdy reagujú na ľudí alebo vozidlá, ktoré sa vyrútia pred vozidlo.