fbpx

Kľúčové technológie SUBARU

S vozidlami Subaru sa už neodmysliteľne spájajú naše kľúčové technológie. Vďaka nim si môžu vodiči vo vozidlách Subaru vychutnať pocit, aký inde nenájdu. Tieto kľúčové technológie umožňujú vozidlám Subaru dosahovať tradične vysoký štandard, pokiaľ ide o výkon, komfort, bezpečnosť a spoľahlivosť. Zároveň prispievajú k pôžitku z jazdy a pocitu istoty pre všetkých cestujúcich.

Motor SUBARU BOXER

Niekoľko ďalších SUV jazdí s takou istotou a odozvou modelu Forester a hlavný dôvod je pod povrchom – motor SUBARU BOXER. Jeho horizontálne protiľahlá konfigurácia umiestňuje piesty o 180 stupňov od seba, aby mal nižší a plochejší profil ako iné typy motorov. To dáva motoru, a teda celkovému vozidlu, nižšie ťažisko a lepší zmysel pre rovnováhu. Protichodné pohyby piestov ďalej navzájom neodmysliteľne pôsobia proti sebe, čo prirodzene pomáha znižovať vibrácie.

Prečo SUBARU Boxer?

Symmetrical AWD od Subaru distribuuje výkon na všetky kolesá a zaisťuje tak lepšiu trakciu na mokrej a klzkej vozovke. Tento systém je umiestnený v horizontálne symetrickej rovine a má dobre vyvážený dizajn s nízkym ťažiskom pre stabilnejšiu a bezpečnejšiu jazdu.

V motore typu BOXER s horizontálnymi protibežnými piestami, sa piesty pohybujú oproti sebe vo vodorovnom smere. Spoločnosť Subaru je motorom SUBARU BOXER verná už vyše 50 rokov pre množstvo výhod, ktoré majú oproti iným typom motorov. Tieto motory sú základom dlhej životnosti a spoľahlivosti vozidiel Subaru.

Čím je jedinečný?

Na rozdiel od tradičných konfigurácií motora „v rade“ alebo „typu V“ sa protichodné pohyby piestov vo svojej podstate navzájom pôsobia proti sebe, čo prirodzene pomáha znižovať vibrácie bez potreby vyvažovačov, čo zvyšuje váhu a zložitosť.

Prečo Lineartronic (CVT)?

Plynulá prevodovka Subaru Lineartronic (CVT) má dve nastaviteľné remenice s reťazovým článkom pre plynulý prevodový pomer. Táto vlastnosť zaisťuje hladký a pohodlný zážitok z jazdy s optimálnym výkonom pri akejkoľvek rýchlosti pre lepšiu účinnosť paliva.

SUBARU e-BOXER

SUBARU e-BOXER kombinuje vyhradený 2,0-litrový motor SUBARU BOXER s priamym vstrekovaním a elektromotorom a upravuje pomer rozdelenia výkonu podľa jazdných podmienok tak, aby bola tichá, plynulá, efektívna a výkonná jazda. Pozdĺžne rozloženie pozdĺž osi vozidla navyše dopĺňa motor s nízkym ťažiskom a prirodzene vyvážené koleso Symmetrical AWD pre lepšie rozloženie hmotnosti vpredu / vzadu a vylepšenú jazdnú stabilitu.

Aktívny X-MODE

Forester dodáva vodičovi pocit absolútnej sebaistoty v spojení s radosťou z jazdy vďaka precíznej ovládateľnosti a špičkovému jazdnému komfortu. Forester pôsobí vyvážene a stabilne v zákrutách, aj napriek väčšej svetlej výške, typickej pre vozidlá SUV. Výsledkom starostlivého prístupu konštruktérov je potom aj menšia únava vodiča a príjemný zážitok z jazdy pri dlhých výpravách za dobrodružstvami.
A vďaka symetrickému pohonu všetkých kolies a vylepšenému systému X-MODE v štandardnej výbave každého modelu môžete do cieľa prísť vždy v pohodlí a s pocitom istoty, že vás vaše SUBARU prevedie aj cez všetky prípadné prekážky.

Režim X-MODE a systém riadenia zjazdu z kopca

Vychutnajte si skutočný potenciál modelu Forester s najnovšou zdokonalenou verziou systému X-MODE. Na šmykľavých povrchoch pokrytých snehom, prachom alebo štrkom zvoľte jazdný režim [SNOW/DIRT]. Na zradných cestách, kde môže dôjsť k uviaznutiu kolies, napríklad v hlbokom snehu, blate alebo suchom prachu, zas oceníte režim [D.SNOW/MUD].
Systém X-MODE vďaka veľkému krútiacemu momentu a rýchlym reakciám motora zlepšuje schopnosť dostať sa z každej situácie v prípade uviaznutia. Tým zvyšuje celkové jazdné schopnosti a vodičovi dodáva pocit istoty. K pocitu bezpečia prispieva aj systém riadenia zjazdu z kopca, ktorý pomáha udržiavať konštantnú rýchlosť pri klesaní, dokonca aj na šmykľavom povrchu.

Väčšia stabilita

Nízko položené ťažisko a plochá konštrukcia motora SUBARU BOXER vytvárajú lepšie predpoklady pre bočnú stabilitu vozidla než iné typy motorov.

Prirodzene vyvážená konštrukcia

Plochá konštrukcia motora je prirodzene tuhá a vyvážená, vďaka čomu vzniká menej vibrácií než pri iných typoch motorov.

Symetrický pohon všetkých kolies

Symetrický pohon všetkých kolies Subaru AWD prenáša hnaciu silu na všetky kolesá, čo zaručuje lepšiu trakciu na mokrých a šmykľavých cestách. Tento systém, usporiadaný symetricky vo vodorovnej rovine, je výborne vyvážený a má nízko položené ťažisko, čo zvyšuje stabilitu a bezpečnosť.

Globálna platforma SUBARU

Globálna platforma Subaru (SGP) tvorí základnú platformu ďalšej generácie vozidiel Subaru. Prináša nielen celkové zvýšenie bezpečnosti a zlepšenie jazdných vlastností, ale aj niečo navyše – pocit z jazdy, aký zažijete len v Subaru. Je budúcnosťou značky Subaru. Táto platforma prináša ešte lepší zážitok z jazdy a väčší pocit bezpečia všetkým vodičom a ich spolucestujúcim.

SI-DRIVE

Inteligentný pohon Subaru (SI-DRIVE) vám umožní šoférovať svojím vlastným štýlom – kedykoľvek a kdekoľvek. Ak chcete jazdiť plynulo a šetrne k životnému prostrediu, zvoľte režim Intelligent. Ak máte chuť na športovú jazdu s hladkou akceleráciou v každej rýchlosti, zvoľte režim Sport, ktorý prináša okamžitú, mohutnú a lineárnu odozvu na zošliapnutie plynového pedála.

Režim Sport

Tento vysoko agilný režim, ponúkajúci možnosť okamžitej akcelerácie, je vhodný pre bežné podmienky. V tomto režime znovu objavíte radosť z rýchlej jazdy na diaľnici aj na kľukatých cestách.

Režim Intelligent

Tento režim, vyznačujúci sa optimálnym prenosom výkonu, je ideálny pre plynulú jazdu po mestských uliciach, na dlhých trasách alebo pri snahe o čo najnižšiu spotrebu paliva. Zároveň poskytuje lepšiu kontrolu nad vozidlom za dažďa alebo na zasnežených cestách.

Viac zábavy pri šoférovaní

Vďaka citlivejšie reagujúcemu podvozku vozidlo presne plní pokyny, ktoré mu vodič dáva prostredníctvom volantu. To navyše uľahčuje núdzové vyhýbacie manévre. Vo výsledku to prináša vyššiu bezpečnosť a viac zábavy za volantom aj na dlhých cestách. Aj napriek veľkej svetlej výške podvozka, ktorú mu dodáva všestrannosť, dokáže SUBARU XV zdolávať zákruty ako klasický cestný automobil.

Jazdný komfort

Vylepšenia v oblasti tuhosti podvozka a systému zavesenia kolies a stabilizátorov priniesli lepšie tlmenie otrasov z vozovky a filtrovanie nerovností, čo znamená vyšší komfort a menšiu únavu na dlhých cestách.

Komfortný interiér

Vďaka minimalizovaniu nepríjemných vibrácií a hluku si môžu jazdu rovnako vychutnať všetci cestujúci. Vylepšenia v zavesení kolies a vysoká tuhosť podvozka sú zárukou komfortného interiéru.